Strona w trakcie przebudowy... Przepraszamy....     Strona w trakcie przebudowy... Przepraszamy....     Strona w trakcie przebudowy... Przepraszamy....     Strona w trakcie przebudowy... Przepraszamy....

12. rodzinne zawody zakończone

ZwycięzcyPrawie 850 kg ryb udało się wyciągnąć w ciągu 4 dni zawodnikom kolejnych zawodów rodzinnych.

Od 30 czerwca do 3 lipca na łowisku karpiowym „Złów i wpuść” odbyły się 12. Rodzinne Zawody Karpiowe. W tym roku współzawodniczyło ze sobą 13 rodzin z Polski i z Czech. W ciągu 4 dni połowom towarzyszyły prawdziwe upały. W ostatnią noc z soboty na niedzielę wszystkich zaskoczyła ulewa z piorunami. Zmienna pogoda miała wpływ na wyniki, które zmieniały się z godziny na godzinę.

WYNIKI:

Kategoria „Rodzina”:

I miejsce: Szydłowscy – 174,27 kg (stanowisko nr 12)
II miejsce: Nurzyńscy – 136,51 kg (stanowisko nr 3)
III miejsce: Michniewscy = 125,91 kg (stanowisko nr 11)

Kategoria „Panie”:

I miejsce: Stefania Teduła – 13,7 kg karp

Na łowisku komercyjnym odbyły się zawody dla najmłodszych tzw. „Małe grand prix”.

Wyniki:

I miejsce: Igor Szydłowski – 4,06 kg 
II miejsce: Rafał Hanek – 0,96 kg
III miejsce: Tymek Depta – 0,13 kg

Największa ryba zawodów: Filip Nurzyński – 18,41 kg karp.

Ogółem złowiono 79 ryb (23 amury, 56 karpi) o łącznej wadze 845,36 kg.

Ogłoszony został również konkurs na zebranie największej ilości plastikowych nakrętek przeznaczonych dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Żorach (www.psouu.zory.pl). Tę konkurencję wygrali państwo Depta, którzy zebrali 137 kg nakrętek, którzy otrzymali w nagrodę świecznik i figurki ręcznie wykonane przez mamę Mateusza, który korzysta z leczenia w ww. ośrodku.

Zwycięzcy otrzymali karpiowe zasiadki na łowisku karpiowym, nagrody rzeczowe, m. in. sprzęt AGD, kosmetyki oraz sprzęt wędkarski. Sponsorzy: sklep „Rybka” z Wodzisławia Śląskiego (www.sklep-rybka.pl), firma Saenger Polska, łowisko karpiowe „Pstrążna”.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę, a sędziom: Januszowi Trzmielewskiemu​ i Jarosławowi Kolanko​ za profesjonalne przeprowadzenie zawodów.

 GALERIA ZDJĘĆ