Strona w trakcie przebudowy... Przepraszamy....     Strona w trakcie przebudowy... Przepraszamy....     Strona w trakcie przebudowy... Przepraszamy....     Strona w trakcie przebudowy... Przepraszamy....

Upalne rodzinne zawody karpiowe

zwyięzcyJubileuszowe zmagania na łowisku karpiowym rozpoczęły się 2 lipca od balu przebierańców. Goście wykazali się niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu strojów.

Konkurs na najlepszą kreację wygrali „Conchita Wurst” i pani więźniarka z Czech. Zabawa potrwała do godz. 24.00, kiedy to rozpoczął się połów na łowisku karpiowym „Złów i wypuść”. Sędziami byli Janusz Trzmielewski i Jarosław Kolanko. Pierwszą rybę przed godz. 5.00 wyciągnęła Anna Skórczak (14,600 kg).

W tym roku było wyjątkowo gorąco. Sędziowie zauważyli, że podczas wcześniej organizowanych zawodów rodzinnych ryba chętniej pojawiała się na niższych stanowiskach. Tym razem było inaczej. Rozgrywki rozpoczęły się po tarle i ryba szukała chłodniejszej wody. Zapewne z tego względu dwa pierwsze miejsca zdobyli wędkarze na stanowiskach nr 12 i 14. Największą rybę wyciągnął Artur Szydłowski 17,44 kg (stanowisko nr 3).

W sobotę po południu nastąpiła cisza na łowisku. Ryby pojawiły się na wędkach dopiero w nocy. Ostatnie chwile rywalizacji okazały się rozstrzygające.

Ostatecznie złowiono 28 sztuk, w tym 25 karpi i 3 amury o łącznej wadze 294,44 kg.

Oficjalne wyniki:

Kategoria „Rodzina”

I miejsce: p. Nurzyńscy – 66,18 kg (6 ryb)
II miejsce: p. Michniewscy – 45,39 kg (5 sztuk)
III miejsce: p. Szydłowscy – 44,96 (5 sztuk)

Kategoria „Panie”:

I miejsce: Anna Skórczak – 14,63 kg
I miejsce: Alicja Szydłowska – 12,26 kg
I miejsce: Marzena Kafel – 11,37 kg

Kategoria „Dzieci i młodzież”:

I miejsce: Igor Szydłowski – 1,33 kg
II miejsce: Tymek Depta – 1,17 kg
III miejsce: Kuba Skórczak – 1,01 kg

Podczas zawodów odbył się również konkurs na największą ilość plastikowych nakrętek na leczenie Martynki Marklowskiej. W sumie zebrano 137,32 kg. Najwięcej nakrętek przywiozła rodzina Grochowina (67,59 kg) oraz rodzina Depta (57,57 kg).

Dziękujemy gościom za świetną atmosferę oraz sędziom za, jak zwykle, za dobrze wykonaną pracę!

 

 zwyięzcyKategoria PanieIgor Szydłowiski I miejsce kategora Dzieci i młodzieżnagrody