Łowisko karpiowe "Złów i wypuść" jest łowiskiem, w którym populacja dużych karpi w niczym nie ustępuje najlepszym tego typu akwenom na zachodzie Europy.
Zbiornik położony jest pomiędzy Raciborzem a Rybnikiem (blisko miejscowości Rydułtowy). Powierzchnia zbiornika wynosi 5 ha, zaś jego głębokość waha się od 1,0 do 3,0 metra. Dno jest w większości muliste. Wędkowanie dozwolone jest z jednego brzegu, na którym jest 14 stanowisk umożliwiających wygodny połów. Najczęściej łowi się rzucając zestawy na środek zbiornika. Bardzo dobrą zanętą jest granulat. Jako przynęty używa się przede wszystkim kulek. Trudno mówić o najskuteczniejszych aromatach, bo karpie są łowione na wszelakie zapachy, ale godnymi polecenia są zapachy: truskawkowy, scopex, monster crab, owocówki z dodatkiem Secret Agenta, a także kulki fluo squid i octopuss. Brzeg nie jest osłonięty, więc wybierając się w słoneczne dni nad Pstrążną, warto zabrać ze sobą parasol. Tamtejsze karpie wędrują po całym zbiorniku, jednak największe sztuki mają swoje określone rewiry. Wbrew pozorom, największe ryby są bardzo trudne do złowienia. Karpie powyżej dwudziestki biorą bardzo niechętnie i trzeba się nieźle napracować, aby je przechytrzyć.
Oprócz łowiska "Złów-Wypuść" istnieje łowisko ryb konsumpcyjnych. Pływają tam: karpie, amury, okonie, liny. Pstrążna to świetne miejsce, do którego można przyjechać z rodziną. Przy łowisku jest sklepik, w którym można zakupić akcesoria wędkarskie oraz zjeść ciepły posiłek. Polecamy smażoną rybę oraz smażony ser i inne.
Od 2018 r. działa akwen „Pstrążna wyspa”. Zbiornik znajduje się za głównym łowiskiem i ma powierzchnię 5 hektarów. Głębokość wynosi od 1 m do 2,5 m. Pływają tam karpie i amury do tej pory nie łowione, o wadze od 8 kg do ponad 20 kg. Na łowisku znajduje się 7 stanowisk. Obowiązują te same zasady, co na głównym łowisku „Złów i wypuść”.
"Pstrążna wyspa" to łowisko w stylu angielskim. Dno zbiornika jest zróżnicowane, w kilku miejscach znajdują się zatopione drzewa. Można spotkać tam ciekawe rośliny wodne i ptaki, m.in. chińskie gęsi, orły bieliki, jastrzębie, bociany czarne czy zimorodki. Zauważyć można również działalność bobrów.
Rezerwacje pod nr tel. 602-435-441.
Pierwsze wrażenia z łowiska przekazuje Prologic Polska.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...